Szczoteczka soniczna Novama Smilene i bielszy uśmiech.Po co myjemy zęby ? Dlaczego płytka nazębna jest tak niebezpieczna? Czy płytka nazębna i kamień nazębny to to samo? Dlaczego najlepiej wybrać soniczną szczoteczkę do zębów? Novama Smilene - 41 000 drgań na minutę!Kiedy wymienić końcówki w szczoteczce sonicznej do zębów.

Szczoteczka soniczna Novama Smilene i bielszy uśmiech.

Po co myjemy zęby?

szczoteczka-soniczna-bielszy-usmiech-novama-smilene
Wszyscy chcemy mieć piękny biały i zdrowy uśmiech. Wiemy jak ważne jest utrzymanie regularnej higieny jamy ustnej. Znamy podstawowe zasady, iż należy myć zęby dwa razy dziennie, stosować nić dentystyczną, płyn do płukania jamy ustnej oraz irygator.

Jednak czy wiemy po co myjemy zęby? Jednym z największych zagrożeń jakie czyha na nasze zęby jest bakteryjna płytka nazębna, zwana również osadem czy w skrócie płytką nazębną.

Dlaczego płytka nazębna jest niebezpieczna?

Płytka bakteryjna / nazębna to lepka maź, która jest skupiskiem groźnych bakterii. Płytka pojawia się w jamie ustnej po posiłku, zazwyczaj w wyniku połączenia: pokarmu (głównie cukrów) lub płynów ze śliną. Oblepia nasze zęby, wnika w szczeliny międzyzębowe oraz w zagłębienia na styku połączenia zęba z dziąsłem.

 

Płytka nazębna doprowadza do :

- chorób dziąseł
- chorób przyzębia
- osłabia tkankę zęba
- zatrzymuje przebarwienia na zębach
- wywołuje nieświeży oddech
- inicjuje powstawanie kamienia nazębnego

Płytka nazębna rozwija się zazwyczaj w przeciągu 4-12 godzin po posiłku, dlatego tak ważne jest by myć zęby minimum dwa razy dziennie.
Jak pozbyć się płytki nazębnej? Bardzo łatwo. Wystarczy regularnie czyścić zęby, powierzchnie jak i szczeliny międzyzębowe.

Czy płytka nazębna i kamień nazębny są tym samym?

I tak, i nie. Kamień nazębny to skostniały twardy złóg mineralny, który ,,obrasta ząb”. Powstaje w wyniku mineralizacji płytki. Jeśli nie szczotkujesz zębów regularnie lub niedokładnie, skumulowany osad płytkowy przekształci się w kamień. Kamień bezpośrednio odpowiada za uszkodzenia tkanki nazębnej, próchnicy oraz innych chorób przyzębia. Dodatkowo to kamień nazębny odpowiada za przebarwienia zębów. Kamień w odróżnieniu od płytki można usunąć jedynie w gabinecie stomatologicznym.

Dlaczego najlepiej wybrać soniczną szczoteczkę do zębów?

Odpowiedź jest prosta, ponieważ szczoteczka soniczna zapewnia nam kompleksową ochronę jamy ustnej. Szczoteczki soniczne to nowość na rynku, są również bezpośrednią konkurencją dla szczoteczek elektrycznych. Warto zauważyć, iż szczoteczki te, w odróżnieniu od swoich konkurentek, są delikatniejsze i co najważniejsze charakteryzują się wyższą skutecznością.Uruchomiona szczoteczka emituje ruchy o wysokiej częstotliwości, które niszczą płytkę nazębną oraz usuwają groźne bakterie. Szczoteczki te są dokładniejsze, eliminują występowanie błędów, wykonują za nas specjalistyczne ruchy, skuteczniej usuwają osad i płytkę nazębną (szczoteczka manualna ok. 20 % szczoteczka elektryczna ok.70%). Myjąc zęby szczoteczką manualną średnio w minutę wykonamy tylko ok. 600 ruchów, soniczną blisko 40 000. Ponadto szczoteczki soniczne idealnie dostosowują siłę nacisku do powierzchni zęba, przez co ograniczają występowanie nadwrażliwości. Wybrane modele mają również funkcję, która pilnuje czasu mycia każdej kwarty jamy ustnej. Główka szczoteczki jest łudząco podobna do manualnej, ale wykonuje specjalny ruch wymiatania.

Szczoteczka soniczna Novama Smilene

Unikatowa funkcja wybielania. 41 000 drgań na minutę, skutecznie usuwa nie tylko płytkę nazębną, ale i zgromadzone przez nią przebarwienia po kawie, herbacie czy czerwonym winie.

  • Długi czas naładowania. W odróżnieniu od innych dostępnych na rynku, szczoteczka gwarantuje nam 6 tygodni szczotkowania na jednym, pełnym ładowaniu (do 180 minut działania / 45 dni po 2 razy dziennie przez 2 minuty).

  • Technologia Sonic Atomization. Technologia sonicznej atomizacji cieczy wydatnie zwiększa skuteczność i efekty czyszczenia i pielęgnacji zębów oraz jamy ustnej. Drgająca z wysoką, lecz bezpieczną częstotliwością głowica wprowadza w drgania cząsteczki cieczy powstałej przez połączenie wody i pasty/żelu do zębów w jamie ustnej. Drgająca ciecz wykazuje silne właściwości myjące zwłaszcza w przestrzeniach między zębowych.

  • Multi Surface Motion. Technologia drgań na wielu płaszczyznach – głowica szczoteczki drga w wielu płaszczyznach przechodzących przez oś głowicy generując zróżnicowane ruchy wymiatające w wielu kierunkach oraz ruchy polerujące.

  • Posiada inteligentny Programator Pracy. 2 minutowa sesja szczotkowania z automatycznym zakończeniem podzielona na 30-sekundowe interwały dla każdego z 4 kwadrantów jamy ustnej.

Posiada 3 tryby pracy:

  • Standardowy wyjątkowo dokładne, lecz delikatne czyszczenie;
  • Wybielanie dokładne czyszczenie z częstotliwością 41 000 wibracji z uwydatnieniem wybielania;
  • Polerowanie

Szczoteczka soniczna Smilene dodatkowo:

  • delikatnie masuje nasze dziąsła
  • usuwa do 100% więcej płytki bakteryjnej niż zwykła szczoteczka
  • wybiela powierzchnię zębów 2x lepiej niż zwykła szczoteczka
  • pracuje wyjątkowo cicho - już nie obudzisz w nocy czy rankiem swoich domowników
  • wodoodporna (klasa IPX7)

Kiedy wymienić końcówki w szczoteczce sonicznej ?

W zestawie Novama Smilene posiada trzy różnokolorowe końcówki – miękkie i twarde. Zachęcamy do przemyślanego doboru końcówek:

  • zbyt miękkie będą szybko się niszczyć, włókna będą powyginane, końcówka częściej będzie wymagała zmiany
  • zbyt twarde mogą uszkodzić dziąsła. Zastosowane ich u osób z nadwrażliwością zębów, może wywołać ból i podrażnienia

Na początek wybierz taki typ jakiego używałeś wcześniej. Końcówki podobnie jak zwykłe szczoteczki należy regularnie wymieniać - zalecany czas to 2- 3 miesiące.

Po czym możemy poznać iż czas naszej końcówki dobiegł końca?

Przyjrzyj się dokładnie główce, czy widzisz na niej odkształcenia włókien, przebarwienia? Jeśli tak to radzimy zmienić końcówkę. Pamiętaj, że nawet jeśli po 4 miesiącach końcówka nie wygląda na zużytą należy ją zastąpić świeżą. Końcówki gromadzą bakterie z jamy ustnej oraz z powietrza. Bezwzględnie końcówki należy wymienić przy następujących chorobach:

  • grypie
  • infekcji gardła czy krtani
  • zakażeniach jamy ustnej

Stosowanie się do powyższych wskazówek, powinno wyposażyć każdego w podstawowe umiejętności na temat szczoteczek sonicznych oraz wiedzę skąd biorą się infekcje w jamie ustnej, płytka nazębna i nieświeży oddech. Ze szczoteczką Novama Smilene, można uzyskać zamierzony efekt, regularnie czyszcząc zęby i dbając o higienę jamy ustnej.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.