TOW002526 https://novama.pl/media/catalog/product/cache/4/image/265x/85e4522595efc69f496374d01ef2bf13/n/o/novama_home_cisnieniomierz-automatyczny-i-opakowanie-www-www.jpg NOVAMA NOVAMA BP613
TOW002526
Ocena
5/5
Podziel się
To jest wyrób medyczny. Używaj go
zgodnie z instrukcją lub etykietą
122
122.00
00
PLN
Cena Netto: 112,96 PLN
Wybrany wariantNOVAMA Home

Wyróżniki

Duży przycisk uruchamiania Przyjazny wygląd Kliniczna dokładność ESH Pamięć 60 pomiarów Funkcja alarmu nawet po wyłączeniu Mankiet 22-33 cm Wskaźnik INDEX na mankiecie IHB - wskaźnik nieregularnej pracy serca Funkcja F3 - średnia z 3 ostatnich pomiarów Interpretacja wyniku według WHO 2 lata gwarancji

Opis

Duży przycisk uruchamiania Duży przycisk, zdecydowanie ułatwi przeprowadzenie pomiaru osobom mającym kłopot z widzeniem, a także osobom starszym, które potrzebują intuicyjnego urządzenia bez skomplikowanych instrukcji.  Kliniczna dokładność ESH Kliniczna dokładność ESH oznacza, iż wiarygodność przeprowadzanych pomiarów została potwierdzona przez Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (ESH). Otrzymany wynik jest wiarygodny i miarodajny.  Funkcja przypominania - czas na pomiar ciśnienia krwi Model Novama Home jest wyposażony w funkcję przypominania, która umożliwia ustawianie 3 różnych alarmów na dobę.Funkcja przypominania jest niezwykle przydatna osobom, które mierzą ciśnienie o stałych, określonych porach dnia, np. w celu precyzyjnej rejestracji wyników oraz monitorowania nadciśnienia. Przydaje się również osobom bardzo zapracowanym, które nie zawsze pamiętają o swoich badaniach profilaktycznych.  Wygodny szerszy mankiet  Mankiet w ciśnieniomierzu Novama HOME jest większy niż mankiety o standardowych wymiarach, zazwyczaj dołączanych do aparatów.Wielkość mankietu 22-33cm pozwala skorzystać z ciśnieniomierza większej grupie osób. Wzrośnie komfort badania u osób o większej wadze ciała. Wskaźni INDEX na mankiecie Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru rękawa można zweryfikować, sprawdzając, czy pionowy wskaźnik INDEX znajduje się w przedziale oznaczonym na rękawie symbolem OK. Nieprawidłowo założony rękaw może skutkować nieprawidłowymi pomiarami. Rzep powinien stabilnie się utrzymywać, a rękaw nie może uciskać ani spadać z ręki. Warto kilka razy samodzielnie sprawdzić lub poprosić inną osobę by zobaczyła, czy wskaźnik INDEX jest prawidłowo ułożony i dokonać prawidłowego pomiaru. Interpretacja wyniku według Światowej Organizacji Zdrowia W ciśnieniomierzu Novama Home znajduje się wskaźnik pomagający określić czy otrzymane wyniki ciśnienia są w normie, czy też od normy odbiegają i należy skonsultować się z lekarzem. Klasyfikacja ciśnienia według WHO Nadciśnienie 3 stopnia (poważne) Nadciśnienie 2 stopnia (średnie) Nadciśnienie 1 stopnia (łagodne) Wysokie-normalne Normalne Optymalne Wskaźnik nieregularnej pracy serca (IHB - Irregular Heart Beat) Urządzenie to wyposażone jest w funkcję wykrywania nieregularnej pracy serca, wówczas na ekranie pojawi się symbol pustego serca w podwójnym nawiasie. Funkcja ta pomaga zdiagnozować choroby serca, zaburzenia w jego funkcjonowania i może pomóc we wczesnym wykryciu nieprawidłowości w jego pracy. Funkcja F3 - średnia z trzech ostatnich pomiarów Korzystając z funkcji F3 można weryfikować średnią wartość ciśnienia z 3 ostatnich pomiarów. Funkcja pomaga ustalić najwyższą szczytową wartość ciśnienia.  W zestawie z Novama Home Do automatycznego naramiennego ciśnieniomierza Novama Home dołączony jest komfortowy mankiet o średnicy 22-33 cm, baterie AA- 4 sztuki, karta gwarancyjna i instrukcja obsługi w języku polskim. Gwarancja Ciśnieniomierz Novama Home został objęty 2 letnią gwarancją.

Duży przycisk uruchamiania

Duży przycisk, zdecydowanie ułatwi przeprowadzenie pomiaru osobom mającym kłopot z widzeniem, a także osobom starszym, które potrzebują intuicyjnego urządzenia bez skomplikowanych instrukcji. 

Kliniczna dokładność ESH

Kliniczna dokładność ESH oznacza, iż wiarygodność przeprowadzanych pomiarów została potwierdzona przez Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (ESH). Otrzymany wynik jest wiarygodny i miarodajny. 

Funkcja przypominania - czas na pomiar ciśnienia krwi

Model Novama Home jest wyposażony w funkcję przypominania, która umożliwia ustawianie 3 różnych alarmów na dobę.
Funkcja przypominania jest niezwykle przydatna osobom, które mierzą ciśnienie o stałych, określonych porach dnia, np. w celu precyzyjnej rejestracji wyników oraz monitorowania nadciśnienia. Przydaje się również osobom bardzo zapracowanym, które nie zawsze pamiętają o swoich badaniach profilaktycznych. 

Wygodny szerszy mankiet 

Mankiet w ciśnieniomierzu Novama HOME jest większy niż mankiety o standardowych wymiarach, zazwyczaj dołączanych do aparatów.
Wielkość mankietu 22-33cm pozwala skorzystać z ciśnieniomierza większej grupie osób. Wzrośnie komfort badania u osób o większej wadze ciała.

Wskaźni INDEX na mankiecie

Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru rękawa można zweryfikować, sprawdzając, czy pionowy wskaźnik INDEX znajduje się w przedziale oznaczonym na rękawie symbolem OK. Nieprawidłowo założony rękaw może skutkować nieprawidłowymi pomiarami. Rzep powinien stabilnie się utrzymywać, a rękaw nie może uciskać ani spadać z ręki. Warto kilka razy samodzielnie sprawdzić lub poprosić inną osobę by zobaczyła, czy wskaźnik INDEX jest prawidłowo ułożony i dokonać prawidłowego pomiaru.

Interpretacja wyniku według Światowej Organizacji Zdrowia

W ciśnieniomierzu Novama Home znajduje się wskaźnik pomagający określić czy otrzymane wyniki ciśnienia są w normie, czy też od normy odbiegają i należy skonsultować się z lekarzem.

Klasyfikacja ciśnienia według WHO

  • Nadciśnienie 3 stopnia (poważne)
  • Nadciśnienie 2 stopnia (średnie)
  • Nadciśnienie 1 stopnia (łagodne)
  • Wysokie-normalne
  • Normalne
  • Optymalne

Wskaźnik nieregularnej pracy serca (IHB - Irregular Heart Beat)

Urządzenie to wyposażone jest w funkcję wykrywania nieregularnej pracy serca, wówczas na ekranie pojawi się symbol pustego serca w podwójnym nawiasie.
Funkcja ta pomaga zdiagnozować choroby serca, zaburzenia w jego funkcjonowania i może pomóc we wczesnym wykryciu nieprawidłowości w jego pracy.

Funkcja F3 - średnia z trzech ostatnich pomiarów

Korzystając z funkcji F3 można weryfikować średnią wartość ciśnienia z 3 ostatnich pomiarów. Funkcja pomaga ustalić najwyższą szczytową wartość ciśnienia. 

W zestawie z Novama Home

Do automatycznego naramiennego ciśnieniomierza Novama Home dołączony jest komfortowy mankiet o średnicy 22-33 cm, baterie AA- 4 sztuki, karta gwarancyjna i instrukcja obsługi w języku polskim.

Gwarancja

Ciśnieniomierz Novama Home został objęty 2 letnią gwarancją.

Dane techniczne

SKU TOW002526
Kod EAN 4710953420409
BLOZ 7 9061822
Grupa produktów Ciśnieniomierze naramienne
Prowadzący reklamę Novamed.pl S.A
Producent AVITA Corporation
Autoryzowany przedstawiciel MDSS GmbH
Ryzyka -
Zastosowanie Ciśnieniomierz służy do automatycznego, nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia tętniczego i tętna na ramieniu.
IHB (wskaźnik nieregularnej pracy serca) Tak
Certyfikat ESH Tak
Pomiar przy pompowaniu Nie
Marka NOVAMA
Rodzaj ciśnieniomierza automatyczny
Miejsce pomiaru ramię
Rozmiar mankietu 22 - 33 cm
Pamięć urządzenia 60 pomiarów
Waga urządzenia 259 g (bez baterii)
Wymiary 12,8 x 15 x 5,9 cm
Skład zestawu Ciśnieniomierz Novama Home, mankiet o średnicy 22-33 cm, baterie AA- 4 sztuki, karta gwarancyjna i instrukcja obsługi w języku polskim.
Zakres pomiaru 30 - 280 mmHg
Zakres pomiaru tętna 40–199 uderzeń/min
Automatyczne wyłączenie Tak
Dokładność wskazania ciśnienia +/- 3 mmHg
Dokładność wskazania tętna +/- 4 %
Dopuszczalne warunki przechowywania/eksploatacji przechowywanie - 20ºC ~ + 50ºC, eksploatacja 10ºC ~ 40ºC wilgotność do 85%
Rodzaj baterii/zasilacza Baterie AA 1,5 V - 4 sztuki
Funkcje: Czas i data pomiaru, F3, IHB - Irregular Heart Beat ( wskaźnik nieregularnej pracy serca)
Rodzaj wyświetlacza Cyfrowy ekran ciekłokrystaliczny LCD
Stawka podatku VAT 8%

Pliki do pobrania

Instrukcja obsługi Certyfikat CE Powiadomienie URPLWMiPB Deklaracja zgodności

Akcesoria

Opinie

Bądź pierwszym i oceń produkt

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.