TOW002533 https://novama.pl/media/catalog/product/cache/4/image/265x/85e4522595efc69f496374d01ef2bf13/n/o/novama_oxipulso_pulsoksymetr_napalcowy_novama_www.jpg NOVAMA NOVAMA FS20A W
TOW002533
Ocena
5/5
Podziel się
Bestseller
To jest wyrób medyczny. Używaj go
zgodnie z instrukcją lub etykietą
96
96.00
00
PLN
Cena Netto: 88,89 PLN

Wyróżniki

600 pomiarów Synchronizacja pulsu Alarm Automatyczne wyłączenie Monitorowanie stanu baterii 4 tryby wyświetlania Włączenie i wyłączenie dźwięku pulsu

Opis

Pulsoksymetr napalcowy NOVAMA OXIPULSO. Miniaturowe urządzenie służące do pomiaru poziomu saturacji krwi oraz pulsu. Niezwykle przydatne osobom z niewydolnością serca, z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, astmą oskrzelową, podczas treningów wysokościowych i wydajnościowych. NOVAMA OXIPULSO został wyposażony w nowoczesny ekran OLED z możliwością wyboru jednego z 4 trybów wyświetlania (orientacji) również z wyświetlaniem wykresu falowego i kolumnowego tętna, a także w takie zaawansowane funkcje jak funkcja alarmu. Pulsoksymetr NOVAMA OXIPULSO jest łatwy w obsłudze poprzez zastosowaniu tylko 1 przycisku. Dzięki zastosowaniu energooszczędnego ekranu oraz automatycznemu wyłączaniu po 8 sekund od momentu wyjęcia palca urządzenie może wykonać aż 600 pomiarów na komplecie baterii (2 szt.) Saturacja tlenem to procent hemoglobiny natlenowanej do całej hemoglobiny we krwi, tak zwana koncentracja tlenu we krwi. Jest to istotny parametr oddechowy. Niektóre choroby układu oddechowego mogą powodować spadek SpO2 we krwi. Również inne przyczyny, jak np. nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu, operacje chirurgiczne lub urazy spowodowane niektórymi badaniami lekarskimi mogą prowadzić do trudności zaopatrzenia organizmu w tlen. Objawami spadku SpO2 we krwi są zawroty głowy, impotencja, wymioty, itd. Poważniejsze objawy mogą stanowić zagrożenie dla życia ludzkiego. Dlatego tak ważna dla lekarza jest informacja o SpO2 pacjenta, aby rozpoznać potencjalne niebezpieczeństwo.  Zasada pulsoksymetrii jest następująca: Wzór używany do przetwarzania danych otrzymany został przy wykorzystaniu prawa Lamberta-Beera zgodnie ze spektralną charakterystyką absorbcji hemoglobiny redukcyjnej (Hb) i oksyhemoglobiny (HbO2) w świetle widzialnym i bliskim podczerwieni. Zasada działania pulsoksymetru jest następująca: technologia inspekcji fotoelektrycznej oksyhemoglobiny została połączona z technologią pojemnościowego skanowania pulsu, w taki sposób, że dwa strumienie światła o różnej długości zostają skupione na paznokciu w czujniku zaciśniętym na palcu. Pomiar sygnału otrzymywany jest za pomocą elementu światłoczułego i po przetworzeniu w układach elektronicznych i mikroprocesorze wyświetlony na wyświetlaczu.  

Pulsoksymetr napalcowy NOVAMA OXIPULSO.

Miniaturowe urządzenie służące do pomiaru poziomu saturacji krwi oraz pulsu.

Niezwykle przydatne osobom z niewydolnością serca, z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, astmą oskrzelową, podczas treningów wysokościowych i wydajnościowych.

NOVAMA OXIPULSO został wyposażony w nowoczesny ekran OLED z możliwością wyboru jednego z 4 trybów wyświetlania (orientacji) również z wyświetlaniem wykresu falowego i kolumnowego tętna, a także w takie zaawansowane funkcje jak funkcja alarmu.
Pulsoksymetr NOVAMA OXIPULSO jest łatwy w obsłudze poprzez zastosowaniu tylko 1 przycisku.
Dzięki zastosowaniu energooszczędnego ekranu oraz automatycznemu wyłączaniu po 8 sekund od momentu wyjęcia palca urządzenie może wykonać aż 600 pomiarów na komplecie baterii (2 szt.)
Saturacja tlenem to procent hemoglobiny natlenowanej do całej hemoglobiny we krwi, tak zwana koncentracja tlenu we krwi. Jest to istotny parametr oddechowy. Niektóre choroby układu oddechowego mogą powodować spadek SpO2 we krwi. Również inne przyczyny, jak np. nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu, operacje chirurgiczne lub urazy spowodowane niektórymi badaniami lekarskimi mogą prowadzić do trudności zaopatrzenia organizmu w tlen. Objawami spadku SpO2 we krwi są zawroty głowy, impotencja, wymioty, itd. Poważniejsze objawy mogą stanowić zagrożenie dla życia ludzkiego. Dlatego tak ważna dla lekarza jest informacja o SpO2 pacjenta, aby rozpoznać potencjalne niebezpieczeństwo. 
Zasada pulsoksymetrii jest następująca: Wzór używany do przetwarzania danych otrzymany został przy wykorzystaniu prawa Lamberta-Beera zgodnie ze spektralną charakterystyką absorbcji hemoglobiny redukcyjnej (Hb) i oksyhemoglobiny (HbO2) w świetle widzialnym i bliskim podczerwieni. Zasada działania pulsoksymetru jest następująca: technologia inspekcji fotoelektrycznej oksyhemoglobiny została połączona z technologią pojemnościowego skanowania pulsu, w taki sposób, że dwa strumienie światła o różnej długości zostają skupione na paznokciu w czujniku zaciśniętym na palcu. Pomiar sygnału otrzymywany jest za pomocą elementu światłoczułego i po przetworzeniu w układach elektronicznych i mikroprocesorze wyświetlony na wyświetlaczu.

 

Dane techniczne

SKU TOW002533
Kod EAN 6927394555555
BLOZ 7 9073023
Grupa produktów Pulsoksymetry
Prowadzący reklamę Novamed.pl S.A
Producent Hunan Accurate Bio-Medical Technology CO., Ltd.
Autoryzowany przedstawiciel Shanghai International Holding Corp. GmbH (Europe)
Ryzyka -
Zastosowanie Wyrób do pomiaru saturacji.
Marka NOVAMA
Kolor biały
Wymiary 6,2 x 3,5 x 3,1 cm
Waga urządzenia 60 g
Zakres pomiaru saturacji (SpO2) 70% - 100%: ± 2 cyfry
Zakres pomiaru pulsu 25 - 250: ± 3 cyfry
Zasilanie Baterie AAA
Dodatkowe informacje Prąd pracy mniej niż 30 mA Czas pracy 600 kontroli na dwóch pełnych bateriach w temperaturze 25°C
Automatyczne wyłączenie Tak
Stawka podatku VAT 8%

Pliki do pobrania

Certyfikat CE Deklaracja zgodności Powiadomienie URPLWMiPB Deklaracja zgodności Certyfikat CE Instrukcja obsługi

Opinie

Bądź pierwszym i oceń produkt

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.